מחלה וריפוי בעידן הרוחני

יוגים יקרים,

השבוע אני רוצה לשתף אתכם במחשבות שיש לי בנוגע לחולי, מחלה ומנגד לריפוי מסוג אחר – אנרגטי ורוחני.

לצערי, אני מוקפת מכל עבר בחברים כמוני וכמוכם שיום אחד עולמם נעצר מלכת בשל בשורה מרה על מחלה קשה אשר מחלחלת בתוכם או אצל יקיריהם. יודעת אני כמה קשה לעכל ולהתמודד, להילחם על הבריאות ועל השפיות בתוך כל הקושי והכאב ולהבריא.

האם חשבתם פעם לעומק על המילה מחלה?

שימו לב שמאותיות השורש שלה וקצת משחק ניתן להרכיב את המילים הבאות: למחול, לחלום וללחום! ובאנגלית, לא פחות מרתק, המילה היא שלילה של המילה EASE=הקלה, כלומר מחלה היא אי-הקלה= DESEASE.

בעת מחלה, במיוחד כשהיא קשה, כמעט בלתי אפשרי עבורנו ואפילו מעורר כעס לשמוע מבחוץ אמירות או גישות המדברות על כך שהמחלה (מכל סוג שהוא) היא צלצול השכמה מהיקום, הכופה עלינו לעצור את החיים שלנו כפי שהם ולהתבונן עמוק פנימה, לנסות ולהבין מה דורש שינוי, לראות מה אינו נמצא בסנכרון עם האני אמיתי שבתוכנו (החל בעיסוק שאינו מתאים לנו, עבודה שוחקת ומלחיצה, דיכוי יצרים רצונות ומאווים, זוגיות שאינה מאפשרת ובריאה, כעסים מודחקים ועוד ועוד…) תופתע אלי, אבל דווקא גישה זו היא פרי יצירה של אנשים שהיו בדיוק במקום הזה, חוו מחלה קשה, עשו שינוי מהותי בחייהם והבריאו!

אז בודאי אתם שואלים את עצמכם מה לזה וליוגה?

אני לא הולכת לטעון שהיוגה מרפאת ממחלות קשות ומעלימה אותן, היא בודאי יכולה לסייע מאוד בהתמודדות ובשמירה על איזון גופנפש בעת המחלה ואחריה.

אבל, אם אנחנו מסכימים על 5 המרכיבים הבאים החיוניים לבריאות טובה ולאריכות ימים: תזונה, נשימה, אור, סביבה תנועה – היוגה נוגעת בכל אחד ואחד מהם:

תזונה – על פי היוגה, אין לפגוע בשום יצור חי ועל כן התזונה המומלצת היא צמחונית.

נשימה – במהלך השיעורים אנחנו מתרגלים נשימה נכונה, עמוקה ואיטית, מגדילים את כמות הפראנה הנכנסת לגוף ואת איכותה בעזרת תרגילי הנשימה=פראנהיאמה

סביבה טובה ורגועה – שיעורי היוגה מספקים לנו לרוב מפלט של פעם או פעמיים בשבוע מהחיים העמוסים והלחוצים אותם רובנו מנהלים ונערכים בסביבה נעימה ורגועה, נטולת השפעות שליליות

אור – את היוגה ניתן לתרגל בכל מקום ובכל שעה ביום וכך להיחשף יותר לאור השמש. אם טרם יצא לכם לתרגל בטבע, אתם מוזמנים פשוט לקום ולעשות זאת או להצטרף לשיעורים בסטודיו ולסדנאות הצפויות, הנערכות בטבע.

תנועה – תרגול היוגה עובד במקביל על הנעה, חיזוק והגמשה של מערכות השלד, השרירים והאיברים הפנימיים וכמובן עוסק באיזון בין גוף לנפש.

ואולי הדבר החשוב ביותר שלא ציינתי כאן הוא ההזדמנות שהיוגה נותנת לנו פשוט להיות עם עצמנו, להתבונן פנימה, לפגוש את האני האמיתי שבתוכנו ולהתחיל להתיידד איתו!

אז ראשית, מבמה זו אני שולחת לכל חבריי הנאבקים להם במחלה זו או אחרת אינסוף אנרגיות חיוביות, כוח, אופטימיות ובריאות! ומזמינה כל אחת ואחד מכם להגיע לשיעורי היוגה ולקחת חלק בסדנאות הבאות עלינו לטובה שכולן עוסקות בריפוי כזה או אחר:

סדנת החודש:  יום א' בשעה 20:00, 27.11 "המרפא הפנימי שבתוכנו" – בהנחיית מיכל רזניק ארגוב. מיכל העבירה עד לאחרונה את שיעורי המדיטציה בבוקר שישי שמעתה משנים פורמט ועוברים לפעם בחודש בימי א' בזמן מולד הירח. כל המידע על הסדנא בקובץ המצורף ובאתר.

בדצמבר: סדנת סופ"ש 16-17.12 לנשים בלבד: "יש מיניות אחרת" – בהנחיית דורית בר.

מפגש היכרות ללא תשלום, ייערך בשישי בבוקר ה- 8.12, כולכן מוזמנות! לפרטים ולהרשמה

רק בריאות,

ליאת.

הפוסט הזה פורסם בתאריך Uncategorized. קישור קבוע.

סגור לתגובות.