למצוא את האהבה שבתוכי – חוויות מביקורה של גרמוק בארץביום שלישי שעבר נדמה לי שחוויתי הארה, ולו לכמה רגעים, או אולי לכמה שעות, אז רציתי לשתף אתכם בחוויה הפרטית שלי מאחת ממורות הקונדליני הידועות בעולם, גרמוק שביקרה בארץ בשבוע שעבר.

המפגש הראשון שלי עם גרמוק היה דוקא דרך המילה הכתובה. בקורס המורים ליוגה הראשון שעשיתי עוד בארה"ב, ספרה של גרמוק (THE EIGHT HUMAN TALENTS) היה ברשימת קראית החובה. אל אף שקריאת אנגלית לא היתה משימה קלה עבורי אז, מרגע שאחזתי בספרה, לא יכולתי להרפות עד שסיימתי אותו. כל עמוד מירקרתי וסימנתי, הכל ריגש אותי ונגע בי באופן ששום ספר אל עשה לפניו.

בזמן מגוריי בניו יורק, לא הגעתי מעולם לסטודיו שבניהולה של גרמוק (GOLDEN BRIDGE NYC) ועברו להן עוד שנתיים של יוגה, שיבה לארץ ונסיעה לסאן פרנסיסקו במסגרת עבודה עד שזכיתי לחוות את גרמוק פנים מול פנים בסדנא אינטימית של יום שלם, במסגרת כנס של ארגון היוגה במערב ארה"ב. הגעתי לעיר להציג באחת מתערוכות המזון הגדולות עם חברה בבעלותי ולשמחתי הרבה, כנס היוגה השנתי של מערב ארה"ב התקיים כמה רחובות מהכנס שלי. כמובן שקפצתי והחלטתי לעשות את הימים שלפני התערוכה על מזרן היוגה עם טובי המורים בארה"ב.

בזכות הספר שכה אהבתי, בחרתי סדנא של יום שלם עם גרמוק. למי שהיה בכנס כזה, יודע כמה המבחר הוא אדיר וכמה אתה רוצה לחוות ולטעות מגוון רחב של מורים, אך הפעם הייתי מאוד ממקודת במטרה. הגעתי בשישי בבוקר לאחד מאולמות המלון היותר אינטמיים, ביחד עם עוד 24 אנשים כאשר אני כמובן הישראלית היחידה.

אם אני זוכרת נכון, שם הסדנא היה: RELEASE YOUR ANGER, OPEN YOUR HEART וכך במשך יום שלם של תרגול אינטנסיבי ביותר, מנטרות, ריקוד חופשי, נשימות ומדיטציות השלתי מתוכי את כל העצב והכעס שהיה לי על אבא שלי. אבא שעזב אותי כשהייתי בת שנה ולא ראה אותי מאז, שבחר בנסיבות כאלו ואחרות לוותר עליי, על הגידול שלי, על ההיכרות עימי וגם בגיל 18 כאשר יכול היה לחדש את הקשר בחר שלא לעשות זאת. והנה אני שם, בת 35, אמא ל- 3 בסדנת קונדליני, מתרגלת ובוכה ולאט לאט ומרוקנת מתוכי כעסים שהצטברו ונאגרו למעלה מ- 30 שנה. כל הכעס שלי נשטף לו שם בדמעותיי על השיטח במלון בסאן פרנסיסקו.

והנה חלפו עברו להם שנתיים נוספות, העניין שלי ביוגה בהריון הלך וגבר ורכשתי ספר קסום נוסף של גרמוק (BOUNTIFULL BEAUTIFULL ) וכששמעתי שהיא מגיעה ללונדון ללמד, החלטתי לנסוע בעקבותיה לסדנא נוספת. מאז, כבר הספקתי ליצור קשר עם אבי מולידי, לשנות את ייעודי, להקים סטודיו מצליח ליוגה באבן יהודה ולעשות זאת מכל הלב כמקצוע. גם בלונדון היתה לי חוויה מדהימה ועוצמתית, אחרי 3 שעות של תרגול קונדליני, ממש יכולתי לקפץ לי ברחובות לונדון כל הלילה מאושר. אז גם שוחחתי עם גרמוק על האפשרות להביאה לארץ. לשמחתי הרבה, מישהו אחר עשה זאת לפניי.

אז הגענו עד הלום, יום שלישי אחד באלהיוגה בנמל תל אביב. סחבתי עימי כמה חברות מהסטודיו, מהמתרגלות היותר עמוקות ורוחניות ובאנו יחדיו לחות את האשה המדהימה הזו שוב. גרמוק להערכתי עברה את ה- 70, אך זה לא מפריע לה להקרין אור ואנרגיה שופעת מכל עבר. כמו תמיד, שזרה היא את מילותיה כמו מחרוזת מופלאה וחיברה את נושא הסדנא FINDING YOUR INNER EXCELLENCE שוב ושוב. האנרגיה הייתה מדיהמה, כ- 70 מתרגלי קונדליני לבושים בלבן פשטו על המזרנים, פה שם נראו אנשים כמונו חריגים ובולטים בתוך הקהל המיוחד הזה. גם הפעם גרמה לי האשה המופלאה והעדינה הזו בלבן להתמלא באהבה ולזכור שהכל נמצא כבר בתוכי ושכולנו אחד!

SATNAM

ליאת פיליפסון.

הפוסט הזה פורסם בתאריך Uncategorized. קישור קבוע.

סגור לתגובות.